על יוון – מידע למשקיע

ניווט לקטגוריה

מיסוי השקעות נדל"ן ביוון

הערה:
המידע המפורט מטה הינו אינפורמטיבי ואינו מהווה תחליף לייעוץ עם גורמי מקצוע בישראל וביוון.

בין ישראל ליוון קיימת אמנה המסדירה את יחסי המיסוי בין המדינות. מאחר ובשנים האחרונות הוחלפה שיטת המיסוי בישראל לשיטת מיסוי פרסונאלית – אישית לכל תושב, מכאן שתושבי ישראל מחויבים לשלם מס בגין הכנסותיהם מישראל וגם בגין הכנסות שהופקו במדינות אחרות.

נכון להיום שיעור מס החברות החל ביוון עומד על 24% ופעילות כחברה עלולה לבטל חלק מהטבות המס הנכללות באמנה.

סקירת המיסים הנהוגים ביוון בגין אחזקה או השכרה של נכס נדל"ני:

 • מס רכישה – שיעור המס על רכישת נדל"ן ביוון ( על כל אזוריה) כיום הינו 3.09% משווי הנדל"ן בהתאם להערכת השמאי הממשלתי, יש לשים לב כי לא מדובר בהכרח על עלות הנכס כפי שנרשמת בעסקת המכר.
  לפני רכישת נכס, מומלץ לבקש מהנוטריון לבדוק מהו שווי הנכס לצורכי מס הרכישה.
 • מס שבח ( מס רווח הון) – מס רווח ההון הינו 15% . אך יש לציין כי כיום עדיין נמצא תחת פטור מתמשך מתשלום לטובת משקיעי הנדל"ן.
 • מס רכוש ENFIA –  מס Uniform Real Estate Tax זהו מס רכוש שנתי שאותו תשלמו עבור הנכס אחת לשנה ושיעורו נמוך ועומד על כ- 3-6 אירו למטר. המחיר למ"ר נקבע בהתאם למיקום הדירה ואף הבניין בו היא נמצאת.
  המס הינו פרוגרסיבי משמעות הדבר היא כי במרץ- מאי של השנה הנוכחית נשלם את המס של השנה הקודמת. לעיתים קיימת אפשרות לפרוס את המס מול הרשויות.
 • ארנונה TAP – הארנונה ביוון נגבית דרך חשבון החשמל. שיעור המס נע בין 0.025%-0.035% משווי הנכס לצורכי מס אך משתנה מעת לעת ותלוי אזור.
 • מע"מ VATשיעור המע"מ ביוון הנו דיפרנציאלי ומשתנה בהתאם לשירות/מוצר/נכס אותו רוכשים. על דירות יד שנייה בעיר אין צורך להוסיף מע"מ וגם לא בעת רכישה של דירה משופצת. ברכישה של דירה חדשה לגמרי, יתכן ויש להוסיף מע"מ (אם כי קיימת הוראת שעה זמנית לפיה גם במקרה זה אין להוסיף מע"מ למחיר).

מיסים על הכנסות שוטפות מהנכס

ביוון חובת תשלום המס על הכנסות משכר דירה הינה מהאירו הראשון ( בניגוד למקובל בישראל, החל מ 5300 ש״ח בקירוב)  המס הינו מדורג עפ"י המדרגות הבאות:

 1. עד 12,000 אירו בשנה: 15%
 2. מ 12,000 ועד 35,000 אירו בשנה:35%
 3. מעל 35,000 אירו בשנה: 45%

במידה ועל אותו מספר מס רשומים כמה נכסים אזי גובה המס ייקבע בהתאם לסה"כ ההכנסות משכר דירה מכלל הנכסים.

היערכות נכונה ערב הרכישה עם גורם מקצוע – עשויה להפחית באופן משמעותי את גובה תשלום המס השנתי.

המס בישראל

עפ"י נוסח האמנה באנגלית ( הנוסח הקובע לעת עתה) שיעור המס שהמשקיעים צפויים לשלם הוא שיעור המס היווני הנמוך ללא השלמות בישראל ויעמוד על 15% שהינו שיעור נמוך מאד.

אנו עובדים עם מומחי מיסוי בינלאומיים

לתיאום פגישת ייעוץ בנושא מיסוי השקעות נדל"ן ביוון השאירו פרטים:

מימון מקומי

בנקים ביוון בוחנים את האפשרות לממן עסקת רכישה של נדל״ן על פי מספר פרמטרים. אחד הפרמטרים החשובים הוא פעילות בחשבון וכניסה קבועה של כספים מהשכרת הנכס.

ניהול נכסים

השלמתם רכישה של נכס להשקעה ביוון, בשעה טובה.
כעת תתפנו לנושא ניהול הנכס שהינו חלק בלתי נפרד ממנגנון יצירת תשואה שוטפת מיטבית.

קבוצת 'הבית היווני' מספקת שירותי ליווי מלאים לרכישת נדל"ן משלב איתור הנכס עד לניהולו המלא.

סוגי ההשכרות הנפוצים ביוון – טווח קצר, בינוני וארוך.

 • טווח קצר – המודל המורכב ביותר והרווחי ביותר, המוכר כהשכרת דירות לצרכי תיירות ונופש. ניהול הנכס כולל במקרה זה את שיווק הנכס לקהלי היעד הרלוונטיים , החלפת שוכרים אחת לשלושה לילות בממוצע וניהול צמוד. דירות מרוהטות ומאובזרות באופן מלא.
 • טווח בינוני – ניהול דירות המושכרות לרוב לקהילת הסטודנטים בערים המרכזיות ( עם התמחות בסלוניקי) השוכרים את הדירות לתקופת לימודיהם. ( בין 10-12 חודשים לשנה, למשך מס' שנים נקוב). הדירות מרוהטות לרוב.
 • טווח ארוך – ניהול דירות מגורים עבור משפחות מקומיים בין אם דירות יד שנייה משופצות או דירות חדשות בפרויקט יזמי לאחר אכלוס. הדירות אינן מרוהטות ולשוכרים קיימת בדר"כ אופציה להארכת חוזה השכירות.

לחברה מנהלת חשוב שתהיה היכרות מעמיקה עם השוק המקומי, מסה קריטית של נכסים הנמצאים בניהולה לקבלת תעריפים מוזלים וקשרי עבודה רחבים עם בעלי מקצוע מגוונים מקומיים והיכרות עם שוק השכירות המקומי.

שירותי ניהול הנכס כוללים:

 • הכנת הנכס למגורים.
 • איתור שוכרים.
 • סגירת חוזי שכירות וטיפול בהיבטים משפטיים.
 • אחריות לתפעול שוטף בזמן המגורים בנכס.
 • ניהול גביית שכ"ד.
 • תשלום מס בגין תקבולי שכ"ד.


לחצו כאן לקבלת הצעה לניהול הנכס שלכם ביוון

שיתוף
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

למידע נוסף השאירו פרטים

פותחים את השמיים

מתארגן סיור נדל״ן וקולינריה בסלוניקי

הצעה לפרויקט נדל״ן מניב מיידי

סוגרים גיוס באפריל

לפרטים נוספים -